Lasergame nebo paintball?

Na stejném principu založené společenské pohybové aktivity (hry), které jsou však odlišné v tolika různých věcech, že to ani nejde shrnout do jednoho článku. Ale pojďme i tak na to!
paintballový hráč.png
A) Bolest
Ta hraje podstatnou roli ve výběru aktivity. Musíme vzít na vědomí to, že takový paintball bude bolet stonásobně více než lasergame – už jen proto, že když vás někdo střelí laserem, nic necítíte, zatímco když vás někdo zasáhne paintballovou kuličkou, klidně i zasténáte, ale ne tak jako v posteli, spíše ukrutnou bolestí a odměnou vám bude tělo pokryté modřinami. Ale stejně jako se hraje karty mnohém lépe o peníze a více se to prožívá, stejně tak to bude i s tímto. Bolest znásobuje pocity, ať už špatné nebo kladné. A o to přesně jde!
B) Cena
I u takovýchto aktivit se může pořádně plácnout jeden přes kapsu. Vezměme si nejdříve lasery. Tady zaplatíte něco do stovky maximálně a jdete hrát. Žádné náboje, žádné půjčování oblečení a masek. Jenom si nasadíte „zbroj“ a vezmete pušku a jdete na to. Sice je to jenom jedno kolo, a pokud jich chcete víc, tak musíte pořádně přidat peníze, ale i tak je to sranda. Zatímco paintball můžete hrát klidně devět hodin za stejnou cenu a jediné, co dokupujete, jsou kuličky. Pokud ale nechodíte s prstem na spoušti, tak vám klidně kuličky za sto padesát korun vydrží na celý den her. Přiznejme si, zas tak početné skupiny nechodí, abyste to museli vyplýtvat všechno.
laserová show.jpg
C) Námaha
A to je ta největší otázka. Zapotíte se u jednoho nebo u druhého více? To asi záleží, jakým stylem hrajete. Nejde to generalizovat. Někdo běhá jako pominutý a je jedno, jestli v aréně nebo venku. Je ale pravda, že venku fouká vítr, je stínek. Zatímco uvnitř budovy je max. nějaká klimatizace a to je všechno. To se potom špatně dýchá.

Kdo by se chtěl ale přesvědčit o jednom či o druhém, měl by se podívat na internet.