Proč i u nás stoupá prodej mobilních domů

Když se řekne bydlení, většina z nás si představí klasický dům či byt. To však přestává být pravdou pro stále větší množství lidí. Podobně jako jinde na světě, i u nás je prodej mobilních domů Lavarohouse na vzestupu.

V první řadě je třeba si říci, co to vlastně mobilní dům je. Jedná se o přívěs nebo karavan, který je uzpůsobený na dlouhodobé obývání. Najdeme zde tekoucí teplou i studenou vodu (i když její nádrž je nutné pravidelně doplňovat), elektřinu i další nezbytné vymoženosti moderního života.

kamion2

Hlavní výhodou zde je, že nejsme nijak vázáni na jedno místo. Kdykoliv chceme, můžeme jej připojit za automobil, a odjet tam, kde se nám bude líbit víc. Můžeme tedy strávit celý život na cestách, aniž bychom se museli starat o to, kde budeme spát, či zda hotel, který jsme si vybrali, bude dost dobrý.

Otázkou samozřejmě je, jak dlouho nás bude tento životní styl bavit. Mnozí zvláště mladí lidé jej určité ocení, avšak ti starší se pak již budou více potýkat s omezeným prostorem, zvláště pak v zimě, stejně jako s tím, že se budou chtít někde usadit.

Zde se tedy můžeme ptát, proč tedy jejich prodej neustále stoupá. Odpovědí je samozřejmě jejich cena a dostupnost. Kdo si chtěl někdy koupit dům či byt, ví, jak náročný proces to je, od hledání vhodné nemovitosti po shánění potřebné částky. Zde oba problémy odpadají. Vzhledem k tomu, že se dají sériově vyrábět, je cena mobilních domů mnohem levnější, a zároveň jich je také vždy dostatek.

karavan2

Je tedy jasné, že se stávají řešením především pro chudší vrstvu obyvatel, které není schválena hypotéka a nemá dostatečný příjem na to, aby mohla platit nájem. Pro takové může být mobilní dům požehnáním.

Proč tedy jejich prodej stoupá, když chudí lidé tu byli vždy? Jednoduše proto, že se stále se zlepšujícími technologiemi jejich cena neustále klesá. Tím pádem si jej může dovolit více lidí. A to je dobře. Každý si totiž zaslouží mít střechu nad hlavou.