Abyste se vyhnuli chřipce

Jelikož není nemožné se na 100 % vyhnout tomuto onemocnění, tak se o to aspoň můžete pokusit.
 

Vyhýbejte se čekárnám v ordinaci

Pokud nemusíte nutně a akutně k lékaři, pokuste se těmto prostorům vyhýbat. Jestliže máte tu možnost, tak se objednejte k doktorovi. Někteří mívají hodiny, které jsou pouze pro objednané. Můžete se tak vyhnout nepříjemnému a zdlouhavému čekání, a navíc bacilům od nemocných lidí.
 nápoj s citrony

Konzumujte dostatek vitamínů

Nejlepší pomocníky plné vitamínů nalezneme v ovoci. Například citróny a pomeranče obsahují velké množství vitamínu C, který pozitivně působí na imunitu. Podporuje tak obranyschopnost a díky těmto vitamínům by se Vaše tělo mělo ubránit začínající nemoci. Pokud nejste milovníkem ovoce a neradi ho jíte, tak můžete využít volně dostupné léky, které zakoupíte v drogerii, některých supermarketech a samozřejmě v lékárně. Pokud si nejste jistí, jaké zvolit, tak se můžete informovat u lékárnice, která by Vám s výběrem měla pomoci.
 

Důležitý je celkový životní styl

Pokud do sebe budete vyloženě cpát hodně vitamínů, může to být spíš na škodu než k užitku. Abyste byli zdraví a neonemocněli, tak je nutné dodržovat zdravý životní styl dlouhodobě a nejen krátkodobě. Nestačí pouze vitamíny, doplňky stravy a ovoce. Musíte se o sebe starat celkově delší dobu a nenahrazovat svou imunitu práškami.
 léky na teplotu

Očkování

Takovou formu obrany proti chřipce můžete využít také. Doporučuje se hlavně pro osoby starší 65 let. Pokud si budete chtít zjistit více informací o očkování, tak nejvíce se dozvíte přímo u svého lékaře. Další možností jsou stránky Vaší pojišťovny. Zde se můžete dozvědět i to, zda Vám pojišťovna na toto očkování přispěje. Samozřejmě je na každém, zda je zastánce nebo odpůrce takové léčby. Rozhodnutí, zda očkovat nebo neočkovat je tedy čistě na Vás. Nikdo Vám jej nenutí a ani není povinné.