Jak zvolit sídlo společnosti

Pokud zakládáte firmu, pak jednou z věcí, které budete muset uvést, je mimo jiné adresa sídla společnosti. Je tedy nutné napřed získat prostory, které k tomuto účelu budou sloužit. Ale jaké by to měly být?

Co se zákona týče, tak ten nijak neupravuje ani nespecifikuje, jak by mělo ono sídlo společnosti vypadat a v jakém typu nemovitosti by mělo být. Jednoduše řečeno, může jím být klidně i byt jednoho z majitelů firmy. Důležité je jen, aby tam skutečně ona společnost sídlila a aby byla dosažitelná jak pro úřady, tak pro zákazníky, kteří potřebují něco projednat.

sidlo2

Zdálo by se tedy, že většina podniků bude mít svá sídla někde, kde budou platit co nejméně peněz. Již zmíněné byly byty či jiné nemovitosti v osobním vlastnictví jednoho z majitelů, avšak jsou i jiné možnosti. Přesto však zjistíme, že tomu tak ve většině případů není.

Pravdou je, že naprostá většina sídel se snaží být co nejvíce reprezentativní. To zahrnuje jak výběr lokality, tak i vybavení a vzhled vnitřních prostor. To platí především pro velké firmy. I z toho důvodu najdeme většinu těchto sídel v centrech měst, případně na jeho okrajích v nových, moderních budovách ze skla a kovu. Proč?

smlouva1

Odpověď je jednoduchá: je nutné přilákat zákazníky, a to co nejvíce. A skutečně reprezentativní prostory udělají rozhodně mnohem lepší dojem, než když se bude jednat například o obývací pokoj.

Navíc právě ve velkých firmách v těchto centrech pracuje poměrně hodně lidí. Najdeme zde ředitele, ale také hlavní účetní, reklamační specialisty, oddělení pro styk s veřejností a mnohé další. A tito lidé potřebují pro svou práci vhodné vybavení a také zázemí.

To vše navíc přidává firmě na prestiži. A čím lépe bude vypadat, tím důvěryhodnější bude v očích zákazníků. A čím důvěryhodnější bude v očích zákazníků, tím více lidí jí bude věřit, a tím více lidí si zde něco koupí. A to je to hlavní.