Barvy podzimu 2019

Od zářivých letních barev se móda odsouvá k méně výrazným odstínům. A to jak v oblékání, tak také v barvě vlasů. Jsou samozřejmě možné určité odchylky, ale do žádných výrazných odstínů se rozhodně nepouštějte – ty přece jenom patří létu.

podzimní krajina

Co se týká oblékání, do popředí se dostávají především tmavé kousky. Rozhodně to ale neznamená, že tato móda bude nudit. Naopak bude nápaditá a elegantní. Dominantní se stává fialová a všechny její odstíny, přestože byla trendem již pro rok 2018. Další „povolené“ barvy jsou máslově žlutá, zářivě oranžová, hořčicová a dokonce i růžová. Zkraje nové sezóny může pokračovat letní trend výrazné žluté. Volí se umírněnější odstíny, takže zastánci zelené by si měli obléci její pastelový odstín nebo pistáciovou zelenou. Mezi zástupci světlých odstínů převládá smetanově bílá.
růžové blond vlasy

V oblasti účesů je dobré vycházet z toho, jakou barvu máme od přírody. Něco jiného sluší brunetkám a něco jiného blondýnkám. S jakými účesy se nedopustíme faux pas?

Jedním z nejžhavějších trendů podzimu je skořicové ombré, které sluší především brunetkám. Účes vypadá tak, že na horní části hlavy zůstane hnědá barva, která se po délkách zesvětlí a obarví skořicovým odstínem, který vlasy nádherně osvěží a dodá jim lesk.

Černovlásky se mohou pustit zase do zlatavých odlesků, čímž se nemyslí blond pramínky, nýbrž o trochu zesvětlená černá, která na slunci bude blyštit právě zlatými odlesky.

Mezi trochu výraznější odstíny bude patřit měděná s oranžovými odlesky. Tento speciální odstín je pro podzim jako stvořený – je provokativní a elegantní zároveň.
žena v kabátu

Aby blondýnky nezoufaly, že si nepřišly na své, i na ně módní trendy myslí. Skvěle jim totiž bude slušet pastelově růžová! Kdo není natolik odvážný, aby se pustil do obarvení vlasů v celém rozsahu, může vsadit na ozvláštnění v podobě několika pramínků.