Desinfekce bazénové vody už nemůže být snazší!

Hledáte snadný a účinný způsob desinfekce bazénové vody, který vás spolehlivě ochrání před nežádoucími mikroorganismy? V tom případě vsaďte na přípravky chlorové chemie, které jsou na poli údržby bazénové vody naprosto nepřekonatelné.

domácí bazén

Stále se tak těší největší oblibě jak u majitelů soukromých bazénů, tak u profesionálů v údržbě vod. Přípravky bazénové chemie na bázi aktivního chlóru tak můžete vybírat z velmi bohaté nabídky produktů, jak těch nových, tak léty osvědčených.

Ovšem pokud hledáte takový přípravek, který vám umožní opravdu snadnou údržbu vody, aniž byste museli cokoli složitě dávkovat a odměřovat, tak vám jistě přijdou vhod chlorové tablety.
Jejich použití už nemůže být snazší. Stačí vhodit potřebné množství tablet do vody anebo je vložit do dávkovače a je to. Potřebná koncentrace chlóru ve vodě je ihned na světě a žádné nežádoucí mikroorganismy už u vás v bazénu nemají šanci.
Nicméně aby vše fungovalo opravdu tak, jak má, je nezbytné, abyste pravidelně sledovali koncentraci chlóru v bazénové vodě, protože aby vás mohl chlór aktivně chránit, je potřeba, aby ho bylo ve vodě dostatek.

textura

A stejně tak je nezbytné pravidelně sledovat hodnotu pH bazénové vody, protože pouze při optimální koncentraci vodíkových iontů bude aktivní oxidační činidlo fungovat přesně tak, jak má a vaše voda bude stále křišťálově čistá.
Jistě vás potěší i to, že si můžete vybírat hned ze dvou velikostí tablet podle toho, jaký je objem vaší nádrže. Chlorové tablety v malém provedení jsou navíc maximálně vhodné také pro údržbu malý dětských bazénků, brouzdališť a jiných drobných vodních nádrží bez vlastní filtrace a jiného způsobu desinfekce.
Je tedy jasné, že vsadit na chlorovou desinfekci se vám opravdu vyplatí, ať už si zvolíte zmíněné chlorové tablety, anebo jiné tekuté či granulované přípravky. Nicméně pouze tablety vám nabízejí maximálně snadné použití, kdy nemusíte udělat nic víc, než vhodit potřebný počet tablet do vody.