Lyžařský ráj

Čenkovice jsou velice zvláštní obec. Ještě před nedávnem, nikomu toto jméno vůbec nic neříkalo. Jenže dnes? Dnes to je panečku pojem. Tedy alespoň v široké lyžařské veřejnosti. A to hlavně díky jednomu kopci, pod nímž se nacházejí. Je to 958 metrů vysoká, Buková hora.

Horní stanice

Tuto horu, respektive, vrchol této hory, se podařilo lanovou drahou propojit právě s Čenkovicemi. Na západně orientovaném svahu pod lanovkou, se vymýtily sjezdovky, postavily lyžařské vleky. Lidé začali Čenkovice navštěvovat v daleko větším počtu. Budovalo se zázemí pro lyžaře, občerstvení, penziony, vedlejší atrakce.

Rostoucí popularita střediska si vyžádala nějaký progres. Tím progresivním rozvojem se stala druhá lanovka vedoucí na Bukovou horu. Tentokrát byla natažena z východní strany, od Červené Vody.

Ski Čenkovice https://www.skibukovka.cz/cz/ se tedy pořádně rozrostly. Samozřejmě, že z Červené hory nebyla postavena jen lanovka. Byly zde také zřízeny sjezdové tratě, vleky a další zařízení. Výsledkem pro opravdové fajnšmekry je možnost lyžování za východu sluníčka na jedné straně kopce a také rozloučení se, se sluníčkem na straně západní, směrem k Čenkovicím.

Sjezdovka

Na obou stranách kopce lze najít solidní restaurace i rychlé občerstvení. Je zde dostatek pohodlného a diskrétního ubytování, zázemí pro děti je samozřejmostí.

Pokud zrovna neholdujete sjezdovému lyžování, ale raději se projdete, nebo proběhnete na běžkách, je zde pamatováno i na vás. Nejlépe je se nechat vyvézt lanovkou na vrchol Bukové hory a odtud se vydat po hřebeni na pořádnou túru.

Areál v Čenkovicích ale není jen pro lyžaře a milovníky zimních sportů. Na své si zde přijdou i pěší turisté, cykloturisté, nebo třeba také houbaři. Okolní lesy jsou hotovým houbařským rájem. Přímo se nabízí spojit pěší turistiku právě s houbařením. Poznáte nová, krásná a zajímavá místa a ještě si přinesete pořádný úlovek.

V letní sezoně se v areálu pod sjezdovkou odehrávají také různé koncerty a festivaly.