Jak se zbavit vrásek

Vrásky jsou od určitého věku součástí života všech lidí. Takže v tom rozhodně nejste sami. Existuje totiž spousta faktorů, které stárnutí pleti urychlují. Naproti tomu jsou ale i způsoby, jak tvorbu vrásek zpomalit a zlepšit tak stav vaší pleti. Pojďme se společně podívat, jaké zbraně můžete v boji proti vráskám využít i vy.

pleť bez vrásek

Nejdůležitější faktor je množství bílkovin. Jak asi víte, bílkoviny mají velmi důležitou stavební funkci. Díky proteinům rostou rychleji nejen svaly, ale i vlasy nebo nehty. A bílkoviny mají navíc velmi velký vliv na stav naší pleti. Tou nejdůležitější bílkovinou pro pleť je kolagen. Jedná se o protein nerozpustný ve vodě, který má v těle každý člověk.

V prvních letech života si ho lidské tělo ve velké míře vyrábí samo. Děti a mladiství mají kolagenu dostatek a jejich těla ho bez problémů produkují. Ale s postupujícím věkem tělo výrobu kolagenu omezí. Poté začíná být viditelné stárnutí pleti. Naštěstí v dnešní době je už možné kolagen tělu dodávat externě. Podívejte se na stránky na přírodní kolagen a přečtěte si o kolagenu více. Dozvíte se, jaké typy přírodního kolagenu existují a v jakých dávkách se podává. Uvidíte, že kolagen není prospěšný jen na omezení tvorby vrásek, ale pomáhá také při boji s celulitidou. Navíc jako bonus zlepšuje růst vlasů a nehtů.

péče o pleť

Kromě kolagenu můžete v boji proti vráskám používat i krém s vysokým SPF. Ten vaši pleť ochrání před škodlivým UV zářením. UV záření totiž urychluje stárnutí pleti a může za velkou část vašich vrásek. Ochranný krém používejte, i když nejste na přímém slunci. Když ho budete na obličej aplikovat každý den (tedy i v zimě) předejdete tak zbytečnému poškozování kůže sluncem.

Redukci vrásek můžete také podpořit zdravějším životním stylem. Když omezíte alkohol a cigarety, vaše pleť vám zajisté poděkuje. Naopak se snažte tělo hydratovat pomocí čisté vody, přírodních šťáv a čerstvé zeleniny.