Muži prostě potřebují pohodu

Muži jsou samozřejmě jiní než ženy. Na jednu stranu mají status těch silnějších. Pokud i představíme hrdinství, obvykle si vybavíme bojovného muže a nikoli křehkou ženu. Ve skutečnosti jsou muži ale mnohem náchylnější ke stresům a depresím než ženy. Pokud to nejde znát, je to jednoduše proto, že muži své negativní pocity nedokáží ventilovat. Je pro ně velmi obtížné se otevřít, svěřit se.
odpočinek se psem
Dokonce i vyhledat odbornou pomoc je pro ně nemyslitelné. Ženy s tím obvykle problémy nemají. Ženy dokáží zvládat dlouhodobě i poměrně velmi značný stres a to právě díky tomu, že nemají problém to ventilovat a mluvit o tom. Díky této schopnosti se i náročná situace stává přijatelnou. Stejně tak žena nemá problém vyhledat odbornou pomoc psychologa nebo psychiatra.
stromový muž

Žena se dokáže lépe adaptovat ve stresových situacích

Muž často nedokáže unést určité situace, na které se žena dokáže zadaptovat. Například pokud se v rodině narodí dítě s hendikepem, je to obvykle žena, která tuto skutečnost přijme snáze. Muž se s tím obvykle nedokáže vyrovnat.
Z toho plyne, že muž je ten křehký. Co to znamená pro ženy? Pokud jim záleží na tom, aby jejich vztah fungoval, měly by se zaměřit na to, aby se muži cítili dobře a v pohodě .
přemýšlivý pár
Čím tuto pohodu podpořit? Často jsou to malé věci jako například dobré jídlo, společně strávený čas u televizního programu, který si vybral on. Někdy není nutné ptát se čím podpořit pohodu, ale čemu se vyhnout. Neřešit problémy, které nejsou až tak urgentní. Nevyčítat drobnosti typu, nechal jsi zase zvednuté toaletní prkénko. Také je to o tom dopřát muži nějaké to rozptýlení, které je jen pro něj. Dopřejte svému muži prostor pro to, co má rád a budete velmi mile překvapeni tím, jak rád se k Vám bude opět vracet. A to za to přece rozhodně stojí.