Co všechno umí Gotu Kola


Lidský věk se postupně prodlužuje, čas odchodu do důchodu též. Ovšem i v důchodu chtějí být lidé aktivní a mobilní, dohnat částečně to, co vlivem starostí o vlastní rodinu a stárnoucí rodiče, pracovního stresu https://www.emimino.cz/diskuse/cim-zmirnit-bolest-pri-rustu-zoubku-6203/ a chronického nedostatku času nestihli. Bohužel tento způsob života s sebou přináší vysokou míru stresu a nutnost podpořit své fyzické i duševní zdraví. Mnohým z nás se nechce polykat „chemii“ a hledáme přírodní doplňky stravy s ověřenými účinky.
Není bez zajímavosti, že rostliny s mimořádnými léčivými účinky spadají často mezi tzv. plevele. V našich končinách je takovým typickým představitelem této skupiny pampeliška. Přitom dokážou bojovat proti rakovině, fungují jako přírodní antibiotika či posilovače mozkových funkcí a obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek v přírodní, tudíž dobře vstřebatelné, formě.
Jenou z takových rostlin je Pupečník asijský neboli Gotu Kola, jejímž domovem je jižní a východní Asie. U nás ji lze pěstovat v nádobách jako trvalku a chránit před mrazem. Bývá označována jako lékárna v jedné bylině. Obsahuje vitamíny B a C, glykosidy, fytosteroly, alkaloidy a nasycené mastné kyseliny. V Indii a Číně se používá po tisíce let, u nás se teprve rozkoukává.
Mezi nejvyhledávanější účinky Gotu Kolapatří její pozitivní vliv na centrální nervovou soustavu a mozek. Zvyšuje koncentraci, vylepšuje paměť, pomáhá lidem po mrtvici či infarktu, podporuje prokrvení mozku a při jejím užívání se daří lépe udržet pozornost. Dokáže zmírnit deprese, úzkosti a stres … zkrátka výrazně podporuje psychickou vitalitu. Její prokazatelné protizánětlivé účinky lze využít při likvidaci zánětů všeho druhu. Gotu Kola se používá k léčbě křečových žil či chronické žilní nedostatečnosti, zlepšuje krevní oběh. Nalezneme v ní i triterpenoidy, které pomáhají hojit rány.Gotu Kola rostlina.jpg
Gotu Kola lze používat zevně ve formě odvaru z drcených listů, vnitřně formou prášku z listů, který přisypete třeba do pokrmu. Výhodný je koncentrovaný extrakt 10:1, který lze jednoduše spolknout naplněný v kapsli. Na webu energiezivota.com na vás čeká nejen tato bylina dlouhověkosti, ale i spousta dalších produktů za výhodné ceny a články, ve kterých se dočtete mnoho zajímavého.