Proč se betonový plot často nestaví?

Asi mnoho lidí souhlasí s tím, že pozemek je lepší mít oplocený, pokud se tedy nejedná například o kus pole či lesa. Zabráníte tak totiž nejen vniknutí neoprávněných osob, ale také, pokud máte malé děti či domácí zvířata, tomu, aby tyto vběhly například na silnici a byly sraženy autem.

Otázkou však je, jaký typ plotu zvolit. Koneckonců máme na výběr z poměrně velkého množství materiálů. Nejpopulárnější je v tuto chvíli pletivo, a není divu. Je levné, lehké a jeho montáž je snadná. Údržby také příliš nepotřebuje a svůj úkol splní dobře.

betonp3

Jediným háčkem je zde fakt, že je skrz něj velmi dobře vidět, takže vaše zahrada bude stále na očích kolemjdoucím, a to ať už tam děláte cokoliv. A řekněme, že ne každý je rád, když na něj cizí lidé koukají například při opalování.

Pro tyto lidi je vhodnější dřevo. To je sice o něco dražší a vyžaduje více péče, aby stále vypadalo dobře a především aby drželo, avšak jednotlivé příčky můžete dát tak blízko sebe, že se váš plot stane neprůhledným.

To může samozřejmě být i nevýhoda, například pokud těsně u plotu máte záhon. Plot jej totiž bude stínit a tak se tam nedostane tolik přímého Slunce. Pokud vám však jde pouze o zachování soukromí, pak je toto dobrá volba.

betonp4

Jako poslední zde máme betonový plot Montazmpc.cz. Ten je sice nejornamentálnější a může být velice vkusný a efektivní, pokud je udělán dobře. Přesto není příliš oblíben a tento materiál je použit jen občas. Proč?

Hlavním důvodem je zde cena. Není žádným tajemstvím, že se jedná o ten nejdražší typ oplocení. Ne každý si jej může dovolit a i ti, kteří mohou, jej mnohdy raději nahradí levnějším řešením, které poskytne stejně dobrou službu.

Nakonec záleží na vás, který z nich si zvolíte. Mějte však na paměti, že dívat bychom se neměli pouze na cenu. Jen tak budeme nakonec spokojeni. A to je přece to hlavní, nebo ne?