Solární sprcha vám ohřeje vodu zdarma

Přednosti jsou nesporné

Efektivita – v letní sezóně slunce ohřeje tekutinu v absorpční nádobě velice rychle, a pokud si pořídíte solární sprchu i se směsnou baterií https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradu, máte k dispozici veškerý komfort příjemně teplé vody.
Ohřev zdarma – každá koruna se počítá a nač plýtvat elektrickou energií, když to není nutné. Slunce nám poskytuje dostatek tepelné energie zdarma, tak proč ji nevyužít v náš prospěch.

kruh

Atraktivní doplněk – nejsou to jen nevzhledné černé krabice, většina je navrhována průmyslovými designéry a jistě si některý z typů dokážete vybrat, aby tvořil zajímavý dekorativní prvek na vaší zahradě.
Víceúčelovost – nejste omezeni jen zahradním bazénem, využívat ji mohou lidé v zahrádkářských koloniích, děti při hraní na zahradě, sportovci po absolvování projížďky na kole, zkrátka kdokoli, kdo se rád pohybuje na zahradě a potřebuje si občas umýt ruce, opláchnout chodidla, nebo se osprchovat.

Kam s ní

Nalézt ideální místo, kde ji umístit, nemusí být tak snadné, jak se zdá. Podmínkou je samozřejmě dostatek slunečního svitu, ovšem zároveň pokud možno zákoutí chráněné před větrem, jehož poryvy zbytečně nádrž ochlazují. Neměli bychom zapomínat ani na podmáčený terén, který vznikne odtékáním použité vody, ta by měla být svedena buď do kanalizace, nebo alespoň do vrstvy kamenných oblázků či štěrku.

sprcha

Nezapomínejte na údržbu

Veškerá technická zařízení, kudy protéká pitná voda, se musí udržovat v čistotě. Jestliže sprchu nebudete využívat déle než dva dny, vodu vypusťte a nahraďte ji čistou z vodovodního řadu. Ve stojatých vodách se velmi rychle množí bakterie a tomu nezabrání ani chlór obsažený ve vodovodních trubkách, jehož účinnost se časem snižuje. Pokud máte podezření na znečištěný korpus, vyčistěte jej roztokem octa s jedlou sodou. Ocet zároveň rozpouští minerální usazeniny vápníku a hořčíku, zvláště u velmi tvrdé vody.