Věci, které zničí váš vztah spolehlivěji než nevěra vašeho partnera


Nevěra je jedním z nejhorších prohřešků, kterým se partner vůči vám může dopustit. Zradí vaši důvěru, kterou je mnohdy těžko opět získat. Dochází k ní však ve většině případů až v momentě, kdy s partnerem žijete již v dlouhodobě nefunkčním vztahu. Zde jsou nejčastější příčiny.


 


Co může stát za zničením vašeho vztahu?


 


1.      Žárlivost


Přijde vašemu partnerovi sms a vy jste hned na trní, kdo mu zase píše? Každý z nás chce mít trochu svého soukromí, i když s partnerem žijeme už nějaký ten pátek. Pokud chcete mít kvalitní vztah, je důležité partnerovi důvěřovat. Nepodezírejte ho hned ze všeho. Pokud na něj budete tlačit náporem otázek a zbytečně ho vyslýchat kvůli každé banalitě, neprospěje to ani vám ani vašemu vztahu. Začnete být v jeho očích za stíhačku a s těma opravdu nikdo nic nechce mít.


 


2.      Sobectví


Podporujte partnera v tom, co dělá, ať už se jedná o soukromé aktivity nebo pracovní povinnosti. Nemyslete jen na sebe, vztah je o dvou lidech a proto zkuste dělat kompromisy. Přizpůsobte se. Je potřeba dělat věci, které baví i vašeho partnera a nejen to, co se hodí vám. Pokud budete stále trvat jenom na svém, může se stát, že to s vámi váš protějšek dlouho nevydrží a dá vám košem.


 


3.      Chování ve společnosti


Pokud jste s partnerem ve společnosti přátel nebo kolegů z práce nikdy se o něm nevyjadřujte hanlivě. Nehádejte se, neponižujte ho, neútočte na něj. Veškeré problémy mezi sebou řešte doma za zavřenými dveřmi. Na vaše výjevy není nikdo zvědavý a obrázek to o vás taky moc pěkný neudělá. Kdo by chtěl být s hysterkou, která dělá scény na veřejnosti?


 


4.      Tchýně


Žijete pod jednou střechou s tchýní či vás často doma nečekaně poctí svou přítomností? Tohle kvalitnímu vztahu opravdu neprospívá. Tchýně někdy dokážou být pěkně zákeřné a často i úmyslně ovlivňují váš vztah s partnerem. Veškerou zlost si potom vybíjíte na své drahé polovičce a to pro vás není dobře. Mějte k nim úctu, ale zároveň si nenechejte do všeho kecat. Chce to nastavit určité pravidla.


 


5.      Minulost


Nezaobírejte se svou ani partnerovou minulostí. K ničemu to nevede. Co bylo, to bylo. Nikdy nevyčítejte svému protějšku bývalé partnery a nesrovnávejte se s nimi. Teď jste jenom vy dva a to je nejdůležitější.