Chceme mít krásné nehty

Samozřejmě je nejjednodušší zakoupit v lékárně či drogerii nějakou tu zázračnou mastičku, olejíček a vitaminové doplňky. Leze to však trochu do peněz. Přitom si většinou můžeme pomoci s běžně dostupnými domácími surovinami. A že to funguje, věděly už naše babičky.
A co tedy budeme potřebovat?
· Olivový olej. Naneseme vatičkou na nehet i okolní kůži a lehce vmasírujeme do pokožky. Účinek zvýšíme, pokud provedeme zábal. Stačí si dát ruce do mikrotenového sáčku a přebalit ručníkem. Takto posedíme čtvrt hodinky a necháme dostatečně prohřát. Dělejte to raději o samotě, mužům to připadá velice směšné.
lakování nehtů
· Kvasnice. Nejlepší je klasické droždí v kostce, ale i sušené je možno použít. Postačí jen asi třetina balíčku. Rozmělníme s vodou na kaši. Tuto naneseme na nehty a okolí, a počkáme, až úplně uschne. Při větším poškození doporučuji nanést tak po pěti minutách ještě jednu vrstvu. Opláchneme a je vystaráno.
Tyto dvě kúry by měly dodat všechny potřebné vitamíny a minerální látky, které vašemu tělu chyběly a to přímo na místě poškození, což urychlí proces hojení. Doporučuji provádět alespoň jednou týdně.
dvě ruce
· Při kvasinkových a plísňových chorobách nestačí jen doplnit vitamíny, je třeba kůži i účinně vyléčit. V tomto případě nám nejlépe pomůže měsíček lékařský. Postačí si zhotovit nálev. Polévkovou lžíci sušeného měsíčku přelijeme vařící vodou a necháme asi patnáct minut louhovat. Vatovými tampony naneseme na poškozená místa a lehce vmasírujeme. Ještě účinnější je olej z měsíčku. Ten vyrobíme docela jednoduše. Zaplníme sklenici od výživy asi do poloviny bylinkami, můžeme přidat i dobromysl či tymián, poté přelijeme olivovým olejem a louhujeme na tmavém místě. Můžeme ho dát i třeba do ponožky, aby na něj nešlo světlo. Takovýto olejíček bychom měli spotřebovat do dvou měsíců.
Nezapomínejte však doplnit i celkově. Vitaminových doplňků je na trhu opravdu velice široká nabídka. Bohatě postačí B komplex, ale cenově nejvýhodnější jsou pivovarské kvasnice. Vyrábějí se v různých formách, já kupuji variantu s probiotiky a vystačí opravdu na velice dlouhou dobu.
Tak milé dámy, do toho. Krásné nehty jsou vaší vizitkou.