Vybavení krasobruslaře!

Ať už máte holčičku nebo chlapečka, určitě se krasobruslení věnovat. Obzvlášť u nás v České republice jsou chlapci pro tento sport opravdu žádaní, protože, i přes vynikající kariéru bruslaře Tomáše Vernera či Michala Březiny, stále není u nás tolik populárním sportem, jako v zahraničí.
Možná právě přemýšlíte, co všechno tedy bude případně vaše dítě pro tento sport potřebovat.
brusle na led.jpg
Co na suchou přípravu?
Každý sport, i krasobruslení obnáší nějakou všeobecnou přípravu. Z důvodu úspory času tráveného na drahém ledě, se připravují krasobruslaři hodně i v tělocvičně. Proto jsou potřeba určitě tyto věci:
·         vhodný oděv
·         švihadlo
·         bruslička
·         kvalitní tenisky ideálně se zpevněným kotníkem
Bruslička je pomůcka každého krasobruslaře. Jde o takovou plastovou destičku velikosti boty dospělého, která je zvláštně tvarovaná tak, aby se na ni krasobruslaři mohli točit, stejně jako na ledě. Slouží převážně k nácviku piruet. Samozřejmě existují i další podobné pomůcky varianty těchto spinnerů.
Co na tréninky na ledě?
Určitě musí mít každý bruslař vhodné brusle. Na ty z obchodního centra zapomeňte a vydejte se do specializovaného obchodu, které se věnuje tomuto zboží. V Brně, v Praze a v Náchodě seženete to nejlepší zboží pro vaši ratolest.
·         Brusle (vhodné boty a nože)
·         Chrániče na brusle (aby se vám nože nezničili při přecházení z ledu do šatny apod.)
·         Svršky
◦     elastické kalhoty
◦     body
◦     mikiny
◦     sukénky
◦     rukavice
◦     čelenka
Všechny tyto věci jsou vyráběny ze speciálních materiálů, které jsou pružné, avšak drží teplotu, aby nedošlo k prochladnutí svalstva nebo nedocházelo k jejich přehřívání.
·         Padačky
Kalhoty, které se dají nasadit kdykoli na ledě, aby při pádech děti nebolelo tolik pozadí. Netrénuje se v nich stále, ale spíše při nácviku obtížných skoků, proto je třeba, aby byl na suchý zip a daly se kdykoli oblékat a svlékat.
krasobruslařka na ledu.jpg
A na soutěže?
Myslete také na to, že krasobruslaři mají speciální oděvy (šaty či obleky) na závody. Tyto jsou šité zpravidla na zakázku dle vybrané hudby. Jsou z pružných a krásných barevných materiálů ozdobených flitry, kamínky a dalšími drobnostmi.