Zdravé vlasy

Vlasy jsou ozdobou mužů i žen. Která dáma by nechtěla mít krásné zdravé a lesklé vlasy. Zaujmou totiž na první pohled. Pokud chceme docílit zdravé a lesklé hřívy, musíme vlasům věnovat péči nejen vnější, ale také vnitřní. Chybí-li nám v těle některé důležité prvky, odrazí se právě na kvalitě vlasů. Proto je důležité abychom tělu věnovali dostatek vitamínů a dbali na zdravý životní styl. Jestli se vám vlasy třepí a lámou, nejspíš byste tělu měli doplnit křemík. Přispěje k pružnosti a pevnosti vlasu. Důležitý je také selen. Ke zdravému růstu vlasů potřebujete zinek. Tyto stopové prvky nám v potravinách často chybí. Vitamín C není důležitý jen pro posílení imunity a obranyschopnosti. Vlasy ho také ocení. Zlepší tvorbu kolagenu. Vitamín C formou potravin doplníme snadněji, protože ho obsahuje větší množství potravin. Vitamín B, A i E jsou potřebné pro zdravou pokožku . Rychlosti růstu velkou měrou přispívá vitamín D.

dlouhé vlasy

K očistě vlasů můžeme používat běžně dostupnou kosmetiku. Některé nekvalitní prostředky našim vlasům ale spíše škodí. Mohou narušovat hydrataci a tím zamezí vstřebávání důležitých živin. Ke značnému poškozovaní vlasů dochází díky jejich barvení. Chemická činidla, které barvy obsahují vlasy ve značné míry narušují. Poškozeny jsou všechny vlasové vrstvy.

upravené vlasy

Ozdravit pokožku hlavy a přispět ke zdravému růstu vlasů nám mohou pomoci přírodní přípravky. K zesvětlení a zpevnění použijte heřmánkový květ. Nejen, že vlasy provoní, ale přispěje k menší tvorbě kožního mazu. Pro tmavé vlasy je vhodné použit nať a artyčoku, který dodá lesk. Slupky kuchyňské cibule podpoří hnědý tón a překryje šediny stejně jako ořešák královský. Ten by měli používat především ženy s tmavými vlasy. Pro šedivé vlasy je přínosný květ z chrpy rolní. Ve vroucí vodě nechte vylouhovat chrpové květy. Sceďte a po umytí aplikujte do vlasů.