Neznalost počítače bývá problém

Jak čas běží, narůstá u nás lidí potřeba ovládat počítače. Prostě s těmito musíme umět pracovat, chceme-li nalézt nějaké aspoň trochu obstojné uplatnění na trhu práce. Protože počítače už dávno nejsou jenom doménou šéfů, kteří by je potřebovali dost možná spíše kvůli image než kvůli skutečné práci, PC jsou něčím, co dnes potřebují i mnozí obyčejní zaměstnanci, u nichž by to bylo v minulosti třeba i docela nepochopitelné.

bezpečnost internetu

Je pravdou, že se bez výpočetní techniky stále ještě obejdou ti, kdo jsou v nepřeneseném a někdy i přeneseném smyslu slova u lopaty, protože takovou manuální činnost ještě využití počítačů nezasáhlo, počítač neumí ovládat ani krumpáč, ani podobné jednoduché náčiní, a není ani třeba, aby si do PC někdo dejme tomu zadával, kolikrát hodil lopatou, aby mu následně nějaký program vypočítal dejme tomu to, s jakou frekvencí házel, kolik zeminy přemístil a podobně. Tady by bylo používání PC jednoznačně na škodu.

Ale v jiných profesích už je práce s počítačem vyžadována docela běžně. Někdy takové počítače pomáhají s evidencí, někdy umožňují výhodnější komunikaci různých zainteresovaných osob, někdy dokážou třeba i vytvářet projekty a řídit další techniku. A to už může sehrávat zásadní roli, protože takový počítač už dnes pracuje daleko levněji než člověk, šetří práci a energii a také může zabraňovat chybám a vzniku škod.

člověk u notebooku

A tak lidé potřebují naprosto běžně práci s PC zvládat. A ten, kdo se dívá na počítač jako na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, případně ten, kdo na počítač skutečně ještě nikdy ani nesáhl, má problém. Protože může mít různé kvality, ale jakmile neumí s podobnou technikou zacházet, má daleko horší startovní pozici. Protože bez počítače už se skutečně moc profesí vykonávat nedá.

Když se nad tím totiž zamyslíte, zjistíte, že je nějaký ten počítač za pomalu vším, co se kolem nás děje. Porozhlédněte se a budete se mnou souhlasit.