Do lustru Light 4 Home patří i správný světelný zdroj

Vybrali jste si lustr Light 4 Home https://light4home.cz/ do obývacího pokoje, do kuchyně, dětského pokoje či ložnice, máte radost, jak vkusný výrobek visí nad vámi, ale zvolili jste si správně i vhodný světelný zdroj?

V současné době dominují na trhu LED žárovky. Jejich cena je velice nízká, stejně tak spotřeba elektrické energie, ovšem to nic neubírá na jejich výkonu a velmi dlouhé životnosti.

svítidla v bytě

Klasické žárovky s wolframovým vláknem – ty už v obchodech neseženete pod názvem světelný zdroj, maximálně jako topítko pro terária a podobné účely, ovšem z nostalgie je nasadit do lustru můžete. Mají sice vysokou spotřebu energie, ale vydávají optimální světelné spektrum (index podání barev – jak věrné barvy jsou, v případě jejich nasvícení). Jde navíc o tzv. teplou bílou, která je vhodná zejména pro odpočinek do obytných místností, tedy nikoli pro psací stoly.

Při nákupu žárovek a dalších zdrojů umělého světla bychom měli dát přednost tomu, co současní výrobci osvětlovací techniky nabízí jako nejvýhodnější možnost – LED diody. Kromě životnosti desítek tisíc hodin jsou to i další přednosti – při rozbití neobsahují rtuť, jsou velmi úsporné a jsou minimálním zdrojem elektrosmogu, na rozdíl od klasických zářivkových trubic, úsporných žárovek (úsporek) a výbojek.

osvětlovací tělesa

Studená bílá

Pro osvětlení pracoviště, např. v kuchyni nebo u psacího stolu či v dílně se hodí spíše studená bílá, která podporuje bdělost a bystré myšlení. Připomíná denní světlo v dopoledních hodinách.

Teplá bílá

S teplou bílou byste měli počítat všude, kde chcete užívat klid a pohodu, oddechnout si od pracovního vytížení, meditovat a relaxovat. Teplé tóny bílého osvětlení připomínají ranní rozbřesk či ještě lépe večerní západ slunce a zvyšují vyplavování hormonu melatoninu, důležitého pro regeneraci organismu a imunitní systém.

Dnes se vyrábí tolik LED žárovek ve špičkové kvalitě v teplé bílé, že jimi můžete nahradit i wolframovou klasiku. A ještě ušetříte, neboť provoz těchto zdrojů světla je skutečně úsporný.