Dlouhodobý a fungující vztah


Spokojený a dlouhodobý vztah není nic samozřejmého, co samo vznikne a samo o sobě funguje. Někdy míváme pohádkové představy, že přijde ta pravá osoba a splní se nám vysněný vztah, který nám už zůstane napořád. A pak často přichází prozření a mnoho párů se po čase rozchází či rozvádí. Není zásadní to, že nám spadnou růžové brýle a partnera skutečně poznáme a zjistíme, že má více chyb a není tak dokonalý, jak jsme si mysleli, ale hlavně že přestaneme na vztahu pracovat a je jednodušší svést to na druhého a vzdát to. Udržet si fungující vztah někdy nebývá procházka růžovým sadem.

sexualita

Neshody přicházejí a je potřeba hledat kompromisy a řešení problémů. Nelze svalovat vinu jenom na druhého, protože vztah řídí oba a každý má své chyby. Stejně tak by se měli snažit oba o fungující vztah, aby láska neuvadla. V dlouhodobém vztahu to někdy bývá problém. Prvotní zamilovanost přejde do stereotypního partnerského soužití. Ale ten je potřeba neustále oživovat a prohlubovat společnou lásku ale i intimitu. Běžně se i po letech stává, že ve vztahu ubyde vášnivosti a chtíče a sexuální vzplanutí nejsou tak častá a intenzivní. Pro dobře fungující vztah je ale důležité i prohlubovat společnou sexualitu a neuvrhnout ji do stereotypu.

partnesrtví

Je vhodné zkoušet nové věci nebo se vracet ke “starým dobrým časům”. Také se běžně stává, že muž začne mít problémy s erekcí. I taková nedostatečná erekce dokáže partnerku zklamat či dokonce urazit. Jako nejčastější příčina přitom bývá únava nebo špatný životní styl. Pro takový případ je však dobré být připraven a mít po ruce spolehlivou záchranu, která vám hned nedostatečnou erekci zlepší. Žena si může brát osobně, že už není pro muže přitažlivá nebo se mu už intimita s ní nelíbí. Toto pak bývá pro mnoho vztahů velmi nepříjemné a je dobré tomu předcházet včas a nezanedbávat společné intimní chvilky.