Důležitou součástí příslušenství jsou plováky do bazénu

Investice do bazénu se rozhodně vyplatí. Zejména poslední roky zažíváme tropické dny, kdy je ochlazení v bazénu velmi častou a vyhledávanou záležitostí. Děti si velmi rády užijí vodní radovánky, mnohdy se zároveň naučí i plavat. Však plavání náleží mezi jeden z nejzdravějších sportů. Jedná se o velmi účinnou fyzickou aktivitu mající pozitivní vliv na lidské zdraví. Má blahodárný účinek a vede i k lepšímu držení těla.

Využití bazénu v letní sezóně je přínosné pro děti, neboť jsou venku na vzduchu a nesedí doma u počítače či televize. Fyzická činnost je velmi důležitá a pro děti platí dvojnásob. Neboť tráví více času sezením. Díky nedostatku pohybu je alarmující nárůst civilizačních chorob.

květované kruhy

Základ tvoří čistá voda

Velmi důležitá je čistá voda. Prvním krokem pro udržení čisté vody je dobré se osprchovat před vstupem do bazénu. Tímto dochází k eliminaci zanesení nečistot, špíny i z kosmetických produktů, opalovacích krémů apod. Nicméně v koupací sezóně péče o vodu vyžaduje zvýšenou pozornost.

Nejen že koupání v čisté vodě je příjemnější, ale především se jedná o zásadní záležitost v rámci zdraví. Pokud by byla údržba vody opomenuta, může to mít velmi negativní vliv na lidské zdraví. Zejména špinavá a neudržovaná voda může vyvolat reakce, mít vliv na pokožku, podráždit oční sliznici apod.

Udržení správné hodnoty pH

Speciální přípravky zajistí udržení doporučené hodnoty pH vody, která by měla být v rozmezí 7-7,4. Pro měření stavu vody slouží různé testery. V letní sezóně je zapotřebí měřit a kontrolovat pH vody alespoň 2x týdně.

záchranný kruh

Dezinfekce vody

Dalším krokem je nezbytná dezinfekce vody. Velmi oblíbená je chlorová dezinfekce. Pozitivní je, že lze řešit prostřednictvím chlorových tablet, pro které jsou nezbytné plováky do bazénu. Jen v tomto případě se dostaví požadovaný efekt, neboť se tableta uvolňuje postupně. Na výběr jsou k dispozici plováky do bazénu v různém provedení.