Nenechávejte ležet eura ladem!

Nenechávejte ležet eura ladem!

Nemusíte mít ani německou státní příslušnost, abyste mohli čerpat německé přídavky na dítě! Splnění podmínek pro čerpání tak zvaného Kindergeldu (přídavek na dítě v Německu) není tak těžké splnit, i když – jak pro koho. Základní podmínkou je to, že jeden z rodičů dítěte pracuje v Německu a může doložit potřebné dokumenty.

přemýšlet otazníky

Vyřídit Kindergeld bývá někdy administrativně náročné, proto jeho vyřízení za vás dokážeme zařídit. Zjistíme, co musíte doložit. A vy se tak můžete v klidu věnovat své práci, protože nezbytnou administrativu bereme na svá bedra.

Vyplníme za vás evropské formuláře E 401: Potvrzení týkající se skladby rodinných příslušníků pro účely přiznání rodinných dávek a E 411: Žádost o informace o nároku na rodinné dávky v členských státech, kde rodinní příslušníci bydlí.

Tyto formuláře poté donesete anebo pošlete poštou na příslušný úřad práce dle místa vašeho skutečného bydliště a necháte úřadem práce potvrdit. To je jeden způsob. Ale tím, že v Čechách nevyvinete větší snahu o získání českých přídavků na děti, vám Německo srazí jakési „penále“ a Kindergeld vám přizná v nižší částce.

eura bankovky

Proto doporučujeme v České republice podat Žádost o přídavek na dítě (s vyplněním vám samozřejmě poradíme), i když z důvodu vysokých příjmů na tuto dávku nedosáhnete. Úřad práce vám poté zašle Rozhodnutí o nepřiznání dávky a teprve s tímto Rozhodnutím a dalšími evropskými formuláři zažádáte v Německu o přiznání Kindergeldu. A toto je druhý způsob a pro vás výhodnější, protože Německo vám pak přizná plnou výši německých přídavkůjakoby „za odměnu“, že jste v Čechách podnikli aktivitu k získání dávky.

Dovolíme si vás upozornit, že ale podání Žádosti o přídavek na dítě v Čechách sebou nese nepříjemné administrativní kroky – budete muset vyplnit několika stránkový Dotazník o bydlišti, doložit pracovní smlouvu obou rodičů a další. S tímto vám opět pomůžeme.