Na co se můžete těšit u dřevěné podlahy na terasu

Rozhodli jste se dát přednost masivnímu dřevu na podlahu vaší terasy, balkonu či lodžie, anebo se teprve rozhodujete? Na co se vlastně můžete těšit, čím vás může toto řešení překvapit?

Neklouže – některé povrchy mohou při navlhnutí či za mokra pekelně podkluzovat a právě na terase to není zrovna nejlepší řešení. Nač zbytečně riskovat těžký úraz páteře, když to není vůbec nutné, a lze to jednoduše vyřešit povrchovou úpravou prken včetně drážkování.

terasa u domu

Nestudí – představte si situaci, že jdete na balkon pověsit prádlo, venku sice neprší, ale je pod mrakem, a vy jste právě vystoupili z vany v županu. Pokud půjdete bosí, bude vás to tak nepříjemně studit, že si to vynutí nějakou obuv. Dřevěná podlaha rozhodně nestudí tak, jako kamenná dlažba.

Je příjemný na bosou nohu – když už jsme se tu zmínili o chůzi naboso, podlaha ze dřeva je pro tyto účely vhodná za každého počasí. Není tak tvrdá, jako kámen, a dřevo tak významně izoluje tělesné teplo, že pro vás dotek bosou nohou nebude nepříjemný. A právě na venkovních terasách u bazénu, na venkovních balkonech či přístřešcích je ideální prostor k tomu, vyzout se konečně z bot a pohybovat se přirozeným způsobem, jak jsme byli stvořeni. Na bosonohou chůzi se dnes často zapomíná a to má vliv na celou řadu onemocnění, počínaje plochou nohou a konče psychickými úzkostmi a depresemi.

venkovní terasa

Nepálí – zkuste se projít naboso po sluncem rozpálené dlažbě nebo asfaltu. Nic příjemného to nebude. Po prknech, která jsou celý den vystavena slunci, se ovšem klidně projít můžete.

Pěkně vypadá – že dřevěná terasa z podkladových hranolů Gardina a terasových prken ze sibiřského modřínu nádherně vypadá, o tom není pochyb. Snadno se o tom přesvědčíte z fotografií na Internetu anebo někde ve vzorovém objektu, kde je dřevěná podlaha již zhotovena.

Milují je děti na hraní – dřevěná podlaha tolik nestudí a to je ideální prostor pro dětské hraní, třeba s autíčky. Dřevo hřeje mnohem lépe, než plastické hmoty, jako je PVC nebo lamino plovoucí podlahy. Zároveň jsou prkna dostatečně pevná, vhodná právě třeba pro posílání autíček po podlaze.