Plastové kontejnery na ovoce a zeleninu jsou lepší, než dřevěné

Skladování a přeprava ovoce a zeleniny vyžaduje určitá https://www.pravniprostor.cz/clanky/pracovni-pravo/dusledky-neplatneho-sjednani-pracovniho-pomeru-na-dobu-urcitou pravidla. Je to svým způsobem nejnáročnější a také nejdůležitější fáze celého procesu pěstitelské činnosti, protože jakmile ji pokazíte, vaše úroda se promění v odpad, který bude nutné zlikvidovat, a vaše celoroční práce přijde nazmar. Pochopitelně je důležité starat se o úrodu v průběhu růstu rostlin, ale to vám nezabere tolik energie a hlavně je relativně snadné zajistit, aby pěstované plody dozrávaly, když tedy pomineme nepříznivé počasí a meteorologické extrémy, jako jsou holomrazy, povodně, ničivé požáry, vichřice, tornáda apod.

červené jahody

Ovoce a zelenina se obvykle přepravují v dřevěných bedýnkách, ale jde to i jinak. Dřevo může zcela zastoupit plast. Speciální plastové přepravky na ovoce ze zdravotně nezávadného materiálu, který vykazuje lepší vlastnosti, než dřevo.

Delší životnost – dřevo se rádo brzy rozpadá, natahuje do sebe vlhkost a vodu, je vhodným prostředím pro výskyt plísní a hniloby a za těchto podmínek může většinu úrody kontaminovat. Zároveň se díky přirozenému procesu rozpadu dřevo poměrně rychle poškodí, a dřevěné bedýnky, které nejsou ošetřené žádnými nátěry, nevydrží tak dlouho v terénu, jako kontejnery z plastu.

oranžové pomeranče

Skladnost – plastový kontejner je skládací, takže jej uložíte do skladovacích prostor tak, že vyplní zcela ekonomicky veškerý prostor. Skládací přepravky Schoeller Allibert naplněné úrodou se pak lépe stohují na sebe, než bedýnky ze dřeva, a navíc jsou stabilní i při přepravě, což zaručuje bezpečnost posádky i transportního prostředku (kamionu, lodě, vlakové soupravy, letadla).

Požadavky na čistotu – dřevěné bedýnky stěží udržíte v čistotě, je to téměř nemožné, což právě u zemědělských plodin hraje důležitou roli. S plastem je to naopak snadné, kontejnery se mohou čistit ručně kartáčem i tlakovou vodou, jejich povrch je hladký a neulpívají na něm žádné nečistoty.