Jak nejlépe vybrat nádobí pro malé děti.

Co je pro dítě lepší? Začínat na speciálních dětských příborech, na normálních příborech, které jsou v restauracích nebo nechat děti jíst rukama? Pro každé rodiče, a z vlastní zkušenosti říkám, že hlavně pro mámy, je to složité rozhodování. Složité hlavně z důvodu, že chcete, aby dítě co nejdříve jedlo samo a hlavně, aby nebyl každý den oběd všude. Nikdo si nepřeje víc než máma s malým dítětem, aby po obědě zůstala čistá ona i dítě.
Já jsem osobně volila dětské příbory, které jsou vyrobené přímo jako učící. Jedná se o příbory značky Twistshake, která se specializuje na jídlo a pití pro malé děti.
první příbor

Učící nádobí

Osobně používáme od Twisthaku příbory, lahve, učící příbor, učící hrnek. Prostě vše, co může pomoci s dřívějším osamostatněním dítěte k jídlu a pití.
Jako nejlepší věc co jsem koupila, beru podložku pod talíře nebo misky. Záleží na Vás, co si vyberete. Tato firma má svojí speciální podložku klik – mat, do které se dají otočit jejich talíře obyčejné, dělené talíře nebo na polévku misku. Dítěti talíř na podložce zajistíte a pak nejde lehce sundat. Malé dítě samo nepřijde na to, jakým způsobem může talíř sundat. Proto se s tímto produktem nemusím bát, že poletí jídlo i s talířem. Můžu se bát jen jídla. 
plastové nebo nerezové
U podložky s talířem určitě nelituji vyšší ceny. Oproti jiným značkám drží opravdu pevně a pro dítě je zcela nemožné, aby talíř sundalo.
Další z oblíbených produktů je učící hrnek a kojenecká lahev. Láhev dělají ve více velikostech. Můžete vybrat 180 ml, 260 ml nebo 330 ml. Učící hrnky jsou také rozlišené podle velikosti a druhu lahve. Vybírat se dá z brčka nebo klasického pítka.
 Tato firma je za mě určitě nejlepší volbou pro první lahve, hrnečky i příbory. Mají opravdu velký výběr druhů nádobí, ale i barev. Twistshake dělá barvy pastelové, nebo perleťové. Vše můžete dát do myčky nádobí.