Když je oněch vozů víc


Pokud vlastníte svoje auto, které nemůžete mít za všech okolností pod zámkem v garáži, možná víte, co obnáší jeho uhlídání před škodami, které by na něm nebo v souvislosti s ním mohly být napáchány. A to zejména tehdy, sdílíte-li toto vozidlo s ostatními rodinnými příslušníky nebo dokonce dalšími lidmi.
A teď si představte, jak je na tom asi takový majitel firmy, jež má daleko početnější vozový park. Taková vozidla totiž logicky nemohou stát v objektu podniku, musí se pohybovat tam, kde je jich zrovna zapotřebí, a z tohoto důvodu se musí dávat k dispozici zaměstnancům.provoz ve městě
A jak je známo, lidé jsou různí. A zatímco jeden z řidičů takové vozidlo převezme, vykoná s ním to, co má být vykonáno, a zase ho v pořádku vrátí, jsou tu i jiní. Ti, kdo uvažují o tom, jak si přilepšit na firemní účet. A kolik jenom tito dokážou nalézt způsobů, jak učinit!

  • Dají se tu třeba odčerpat pohonné hmoty z nádrže.
  • Případně si jde rovnou natankovat vlastní vozidlo na firemní náklady.
  • Může se podniknout nějaká ta černá jízda, respektive udělat nějaký melouch.
  • Může se tu zcizit něco z nákladu nebo z vybavení vozidla.
  • Dá se někde zaparkovat a dopřát si volno v pracovní době s tím, že se to pak svede třeba na poruchu nebo dopravní zácpu.
  • A přičinlivý šofér si toho určitě dokáže vymyslet ještě dost a dost.

A podnik na tom zákonitě prodělává a musí to hradit ze svého zisku. Což pochopitelně není nic, oč by podnikatel stál. A proto tento často hledá způsob, jak podobným zneužitím vozového parku zabránit.dopravní zácpa
A takovým ideálním řešením může být třeba GPS monitoring vozidel. S pomocí tohoto systému lze totiž sledovat nejeden parametr, a to bez ohledu na to, kde se kontrolované vozidlo zrovna nachází. I hezky na dálku přes internet, a to v reálném čase stejně jako ze záznamu.
A je logické, že se tím dá předejít mnoha škodám. Díky čemuž by měl být tento systém samozřejmý všude, kde je větší množství vozidel používaných zaměstnanci.