Kočka jako domácí mazlíček

Kočka jako domácí mazlíček je velmi oblíbená. Může se totiž na první pohled zdát, že je snadné o ní pečovat. Musíte si nejdřív, ale rozmyslet spoustu věcí než si ji přivezete domů. Není u Vás například v rodině nebo někdo z blízkých přátel právě na kočku alergičtí? To si chce zjistit a ověřit návštěvu u alergologa. Není od věci vědět, které alergeny škodí právě Vám. Určitě by pak doma nebylo příjemné kýchání, oteklé oči a svědění kůže. Další kritérium podle kterého si kočku pořídit je jestli chcete mít kočku v bytě nebo venku na zahradě. Kočky, které budou žít venku nejsou skoro vůbec náročné.

kočka

Přijdou se domů jen najíst, napít a pomazlit. Tráví většinu času tím, že si trasují svoje území. Úskalím venkovních koček ale je, že se neustále perou se silnějšími protivníky. A velice často budete ošetřovat jejich zranění. A taky kočka venkovní Vám může zanést spoustu parazitů a nemocí. A tak je na to vhodné se připravit. Za to kočka, která žije jen doma tyto problémy nemá. Ale je více náchylná, potřebuje více mazlení a pozornosti. A další věc. Jste připraveni zaplatit nákladnou veterinární péči? Kočka potřebuje očkování a čím je starší, tím více Vás to bude stát. Kočka se může dožít i 15 let. Je to dobré mít na paměti při jejím výběru.

šedá kočka

Pro kočky na trhu existuje i spousta druhů krmení. Od těch speciálních pro koťata až pro ty starší speciální krmiva s kolagenem. A řekněme si na rovinu není to vůbec levná záležitost. A určitě to není vše. Budete pro kočku potřebovat pelíšek a hlavně vysoké škrabadlo. Kočky se totiž cítí v bezpečí pokud na Vás můžou shlížet z výšky. To mají úplně nejraději. Vhodné jsou pro ně hračky s rolničkou. Nebo hračky na provázku. Kočky milují se za něčím honit. Kočka se nedá jen tak vychovat a vycvičit. Je svobodné zvíře se svojí hlavou. Ta Vás určitě poslouchat nebude. Spíš se připravte na to, že to bude naopak.