Levné ubytování v Praze využijte i pro objevování přírodních parků

Do Prahy se lidé nevydávají jen za památkami, nákupy, nebo kvůli některým kulturním, sportovním či společenským akcím, ale také proto, aby posílili své vlastní zdraví pobytem v přírodě, ať už pouhými procházkami, projížďkami na kole, nebo jako aktivní sportovci. Zajistíte-li si levné ubytování v Praze Ubytovny Praha v blízkosti některé stanice metra, je to v pobytu v hlavním městě výrazné plus. Mnoho lidí totiž dokáže na velké zastavěné ploše zabloudit, i když v dnešní době GPS lokátorů je to přece jen mnohem snazší.

metro Černý Most

Blízkost metra však spočívá v rychlém a velmi snadném cestování po městě, z jednoho konce na druhý. Přepravovat lze takto i dětské kočárky a jízdní kola nebo koloběžky, a tak si můžete sportování v přírodě užít dosyta. Máme pro vás malý tip na návštěvu přírodního parku, který se nachází na rozhraní městských částí Prahy 6 – Horní Liboc a Bílá Hora.

Obora Hvězda pamatuje bitvu na Bílé hoře

Přírodní park Obora Hvězda vznikl již v době rané renesance, na počátku 16. století zásluhou Ferdinanda I. Habsburského. Součástí obory je také jedna z nejkrásnějších staveb v Česku, letohrádek Hvězda. Samotná obora je dnes významným místem pro oddych Pražanů, ale je zároveň turisticky lákavým cílem návštěvníků Prahy, zvláště od jara do podzimu. Obora i letohrádek zažily v minulosti krušné chvíle, byly svědkem potupné bitvy na Bílé hoře a následného stavovského povstání, bavorský panovník tu nechal vykácet většinu lesního porostu a postřílet zvěř, panovník Josef II. zřídil v letohrádku muniční sklad a za 2. světové války tu pobývaly elitní jednotky SS. Dnes však není po těchto událostech ani stopy a zvláště za pěkného počasí jsou tu procházky i projížďky na kole velmi romantické.

letohrádek Hvězda

Obora Hvězda je snadno přístupná od stanice metra Petřiny na trase A, která se od vstupu do lesoparku nachází přibližně 800 metrů. Na východním okraji poblíž ulice Na Vypichu je vybudováno nové dětské dopravní hřiště, které je mezi 16. a 19. hodinou přístupné veřejnosti, a kde si mohou děti i dospělí vyzkoušet své dopravní dovednosti při jízdě na kole či na koloběžce.