Chytré nápady, jak zabavit děti na zahradě

Sluníčko společně s teplým počasím nás stále více láká ven. Pokud tedy disponujete rozlehlou zahradu a ze všech sil přemýšlíte, jak jí usilovně využít, máme pro vás několik tipů. Zahrada v první řadě patří dětem, ty si zde mohou užít spoustu zábavy bez obav z projíždějících aut nebo nezvaných hostů. Ovšem i v takovém případě, kdy zahrada skýtá bezpečný prostor, je potřeba mít se na pozoru. To platí zvláště v případě, kdy doma máte zlobivé raubíře, kteří chvilku nepostojí na jednom místě.

Patříte také mezi skupinu rodičů, kteří už od prvních jarních paprsků přemýšlí, jak děti alespoň na chvilku dostat na čerstvý vzduch? Děti potřebují ke svému správnému růstu, alespoň jednu hodinu zdravého pohybu denně. Pokud i přesto všechno dávají přednost raději hrám na počítači nebo sledováním televizních programů, je zapotřebí na zahradě vytvořit taková lákadla, která je od elektronických zařízení odtrhnou.

  • Badminton

Badminton se v posledních letech řadí mezi jednu z nejoblíbenějších venkovních her. I vy si možná ještě vzpomenete, jak jste se v dětství snažili trefit do miniaturního plastového košíčku.

racket-4164387_960_720

Badminton je na zahradu jako stvořený a uvítají ho malí i velcí. Navíc k němu nepotřebujete skoro nic, stačí vám dvě rakety, košíček, spoluhráč a hra může začít!

  • Skákání do výšky

trammpolin-2635260_640

Skákací trampolína na zahradu zkrátka patří! Děti si na užijí spoustu zábavy a navíc pravidelná fyzická aktivita prospívá dětskému zdraví.

Vždy však dbejte především na bezpečnost, síť na trampolínu goodjump.cz a kryty pružin by tak u výrobku neměly za žádnou cenu chybět.

  • Střelba na koš

Naučte děti košíkovou i na zahradě. Postačí vám k tomu přenosný basketbalový koš, díky kterému si můžete tento oblíbený sport vychutnat kdykoliv. Tato dynamická hra nakonec do svého víru strhne nejenom děti, ale i dospělé. Tak jdeme na to!