Poznávej barvy!

Na trhu s hračkami je mnoho moderních hraček, které mají nejrůznější vlastnosti. Některé dokážou mluvit, některé chodit a dokonce existuje i panenka co umí čůrat. Dále tu máme spoustu hraček edukativních různé hlavolamy a skládačky vhodné už pro malá batolata, samozřejmě s věkem se jejich složitost stupňuje. Zvláštní je, že nejoblíbenějšími hračkami po generace přece jen zůstávají stále ty samé věci, holčičky rády jezdí s kočárkem a panenkou kluci si hrají s auty a míči. Pomůcka, která však naprosto jistě splňuje i svou didkatickou stránku jsou pastelky nebo jiné barvy.

coloring-book-for-adults-1396860_1920

A co je na nich tak učenlivého? Právě pomocí pastelek se často děti naučí rozpoznávat jednotlivé barvy, dále trénují správné budoucí držení tužky a samotné kreslení podporuje jemnou motoriku dítěte. V neposlední řadě také rozvíjejí kreativitu a fantazii. Kdo by řekl na první pohled, že pár dřevěných špalíčků dokáže dítě naučit takto širokou škálu věcí, ale je to už tak. Samozřejmě dnešní nabídka je pestřejší než dříve a to ne jen co se týče barev, ale i tvarů a materiálů přizpůsobeným jednotlivým věkovým kategoriím a možností využití, ale jsou to pořád jen pastelky a barvy.

crayons-1445054_1920

Co se týče nejmenších dětí, rozhodně je baví malovat jednu čárku na celý velký a takto za pouhé jedno odpoledne jsou schopny počmárat celý blok. Ale kdo by těmto drobečkům odolal. Pokud by je tohle čmárání na prázdný papír přestalo bavit, zkuste třeba omalovánky s jejich oblíbeným pohádkovým hrdinou. Co takhle mašinka Tomáš omalovánky? Odvážná mašinka, která řeší každý den problémy svých přátel a zažívá nekonečná dobrodružství, to je něco, co se dětem prostě musí líbit a když si Tomáše mohou vybarvit a vylepšit dle svých představ, rozhodně je to zaujme. Ze začátku se připravte opět na čmáranice, ale časem jejich vymalovávání dostane směr, chce to čas a trpělivost!