Jaké účinky má křemelina na naše zdraví a co to vlastně je?

Chcete zlepšit stav svého zdraví, toužíte po detoxikaci organismu a nebo se snažíte zhubnout? Možná je čas začít přemýšlet o užívání křemeliny, co to je?

Jaké účinky má křemelina na naše zdraví a co to vlastně je?

Křemelina má podobu bílého prášku, není nijak zpracovávaná, je zcela stoprocentně přírodní a jde o sladkovodní přírodní zdroj velmi důležitého esenciálního prvku a to organického křemíku, který naše tělo potřebuje. Organický křemík je velmi důležitý pro správnou funkci našeho organismu, křemelina je pak velmi vhodná také pro zvířata. Získává se speciálními procesy tak, aby byla zachována přírodní čistota produktu, a díky tomu se k vám křemík může dostat v čisté a tedy přírodní podobě. Organický křemík je jakýmsi základem a stavebním kamenem zdravého organismu, co všechno umí a jak se křemelina užívá?

pexels-photo-4492093

Dokonalá očista organismu

Účinky křemeliny na zdraví jsou rozsáhlé. Doporučuje se užívat pro celkovou očistu organismu, napomáhá tělo očistit od škodlivin a tím se pak organismus stává mnohem odolnějším a není náchylný k veškerým nemocem. Křemelina vás tak preventivně může ochránit před různými onemocněními. Organismus je po jejím užívání zdravější, silnější a celkově odolnější a svůj podíl na tom má obsah křemeliny, ta totiž obsahu dohromady na osmadvacet minerálních látek a stopových prvků.

Křemelina má také výborný efekt při hubnutí. Dokáže pročistit střeva, což je pro fungování organismu nesmírně důležité, navíc upravuje fungování metabolismu a tím účinně podporuje hubnutí a spalování tuků. Stará se také o kosti v těle, podporuje procesy hojení a podílí se na lepším stavu pokožky, nehtů a vlasů. Křemelina má vliv také na zpomalení procesů stárnutí v těle, ne nadarmo je křemík minerálem krásy, jak se mu také přezdívá.

pexels-photo-48604

Na vnitřní i vnější použití

Kromě toho, že se může křemelina užívat vnitřně, kdy se přimíchává do pití a jednoduše se vypije, je vhodné ji využívat také na vnější použití. Doma si z ní například můžete vyrobit účinnou pleťovou masku, přisypat ji můžete i do koupele a také bývá doporučována jako součást zubní hygieny, kdy se přimíchává do pasty na zuby. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu užívání, určitě budete s výsledkem spokojení.

Křemelina nemá žádnou chuť, pokud není dochucená, v přírodním stavu je bez chuti i bez vůně a pomůže vám také v případě, že se cítíte neustále unavení a chybí vám energie.